Popis programu

Chceš, aby cestovanie pre Teba nebolo iba záľubou, ale aj prácou?

Máš skvelý nápad ako prilákať turistov do Tvojho regiónu?

Chceš vedieť, prečo sú letenky do rôznych kútov Európy lacnejšie ako vlak z Bratislavy do Košíc?

Alebo máš biznis plán na otvorenie vlastnej kaviarne či reštaurácie?

Výborne! Vitaj vo svete podnikania v cestovnom ruchu a službách, ktorý ťa nepripúta ku kancelárskej stoličke, ale vtiahne Ťa do praxe. Je starostlivo tvorený, vhodne prepojený s aktuálnymi trendami a s požiadavkami partnerov z praxe, kde sa o pár semestrov môžeš ocitnúť i Ty. Získaš poznatky o cestovnom ruchu, spoznáš paletu služieb cestovného ruchu, ale aj najatraktívnejšie destinácie. Odhalíš know-how fungovania podnikov cestovného ruchu, naučíš sa využívať informačno-komunikačné technológie v rozličných oblastiach cestovného ruchu. Navyše, praktické skúsenosti môžeš získavať už počas štúdia nielen doma na Slovensku, ale aj ako stážista v zahraničí, napr. v hoteli na Ibize alebo aj na veľvyslanectve SR v Lisabone. Neboj sa o svoju budúcnosť, študijný program podnikanie v cestovnom ruchu a službách Ti otvára svet nekonečných možností. Pretože také sú služby a cestovný ruch – otvorené skvelým nápadom a ľuďom, ktorí ich chcú realizovať.

Uplatnenie absolventov

Mnohí túžia stať sa manažérmi. Je to cesta náročná, ale nie nemožná. Chceš pracovať v cestovnej kancelárii, hoteli, oblastnej alebo krajskej organizácii cestovného ruchu, na ministerstve, v kultúrnych inštitúciách, organizovať podujatia...? Ak áno, študijný program podnikanie v cestovnom ruchu a službách Ťa na túto kariéru pripraví. Začni pracovať ako delegát prímorskej destinácie a vypracuj sa na destinačného manažéra. Alebo z recepčného v hoteli to dotiahni na rezervačného manažéra. Rovnako môžeš začať ako marketingový špecialista v oblastnej organizácii cestovného ruchu a časom sa stať jej riaditeľom. Neboj sa svojej budúcnosti, môže byť presne taká, akú si predstavuješ.

Zaujímavosti programu

Čo môžeš ešte očakávať?

  • Interaktívnu prácu na projektoch z hospodárskej praxe
  • Exkurzie v podnikoch alebo organizáciách cestovného ruchu
  • Návštevu podujatí a atraktívnych destinácií cestovného ruchu
  • Získanie praktických skúseností vďaka odbornej praxi

Z akých predmetov sa robí prijímacie konanie

  • všeobecné študijné predpoklady
  • cudzí jazyk

Predmety, ktoré absolvuje študent na tomto programe

cestovný ruch, geografia v cestovnom ruchu, technológie v službách cestovného ruchu, 2 cudzie jazyky, regionálny cestovný ruch, atraktivity v cestovnom ruchu, digitálne zručnosti pre cestovný ruch, kúpeľníctvo a wellness, kultúrny cestovný ruch, start-up v cestovnom ruchu, letecká doprava v cestovnom ruchu, európske kultúrne dedičstvo v cestovnom ruchu, catering, vinárstvo v cestovnom ruchu, obchodné podnikanie, rodinné podnikanie v cestovnom ruchu, manažment služieb, business služby, marketing, marketingový výskum, právo v podnikaní, podnikanie v praxi